Łukasz Jarzembowski
bogactwo, prywata, życie i twórczość ;-)

Nowe projekty…

Opublikowano dnia Friday, 3 October 2008 przez Łukasz Jarzembowski

Dla mnie nowy rok (akademicki) zapowiada się szczególnie wyjątkowo. Ostatnio spadły dochody (te pseudo-pasywne), niedługo zwiększą się koszty i… mam trzy miesiące na znalezienie pracy…

… albo stworzenie solidnego e-biznesu, niekoniecznie opartego na programach partnerskich. Ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad sprzedażą własnych produktów przez internet. Mam już “komercyjną” wersję skryptu do overdelivering’u, cały czas dłubię coś sobie w PHP/MySQL, WordPressie…

A propo WordPressa. Bardzo spodobał mi się ten CMS. Jeżeli czytujesz tego bloga regularnie, wiesz, że kiedyś stworzyłem darmową wtyczkę zamieniającą słowa kluczowe w linki partnerskie. Ostatnio napisałem również zabezpieczenie anty-spamowe chroniące adresy e-mail przed pająkami spamiarek (czyli robotami wyszukującymi adresy do wysyłania spamu). Skrypt udostępniam za darmo, ale to nie znaczy że nie szanuję swojego czasu który przeznaczyłem na jego napisanie. Jeżeli zadowolony użytkownik wtyczki będzie chciał, aby była rozwijana - mam nadzieję, że przekaże darowiznę. To dosyć nowy w polskiej sieci model zarabiania - zobaczymy czy się sprawdzi :-)

Nie mogę się doczekać, aż przeniosę tego bloga na Wordpressa, ale na razie swój czas wolę przeznaczyć na tworzenie nowych serwisów. Jednym z nich jest blog o technikach internetowych. Postanowiłem odpuścić sobie tak popularne tematy jak “sukces”, “motywacja”, “marketing internetowy” i skupić się na tym, na czym znam się najlepiej. A jest to wybitnie techniczna wiedza o e-biznesie.

Nowym sposobem zarobienia na wyżej wymienionym blogu są konsultacje przez Skype Prime. Choć usługa ta jest dostępna w Polsce od ponad roku, jakoś mało ekspertów z niej korzysta. Ja widzę w niej spory potencjał i - mam nadzieję zarobić na tym trochę pieniędzy ;-)

Jak widzisz, ostatnio sporo uwagi poświęcam blogom i blogowaniu. Nic dziwnego - Krzysztofowi idzie całkiem nieźle, a z tego co zauważyłem Google wyrzuca z indeksu słabe (ciekawe co to dla nich znaczy :?) mini stronki (tudzież - kiepsko podlinkowane serwisy), więc w końcu trzeba się zająć jakimiś innymi formami marketingu internetowego. Mam jednak pomysł jak pomóc Google, sobie i innym blogerom w kierowaniu ruchu na wartościowe strony… Jeżeli jesteś tym zainteresowany, zostaw swój e-mail na stronie mojego nowego projektu - Ulubiony.Net.pl (nie, nie będzię to kolejny Wykop czy Delicje ;-) ). Zapraszam.

PS. Zapomniałbym. Ostatnio również stworzyłem (w 5 minut) pasaż z produktami elektronicznymi (niestety nie mojego autorstwa;). Zapraszam do odwiedzenia, zakupów, a przedsiębiorczych - do programu partnerskiego.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Nowe projekty…"

    No related posts

2 komentarzy do “Nowe projekty…”

  1. Krzysztof Lis napisał:

    Dzięki za wzmiankę. ;)
    Czy mógłbyś poświęcić w którymś z najbliższych wpisów więcej miejsca usłudze Skype Prime? Przyznam, że rozważałem ten sposób zarabiania w internecie, ale nie miałem okazji się jeszcze nim zająć… Ciekawi mnie przede wszystkim, jak to wygląda od strony oferującego udzielanie porad przez Skype. :)

  2. Zen Vantalye napisał:

    Mnie też interesuję Skype Prime i czy rzeczywiście jest takie zainteresowanie,że da się zarobić.

Skomentuj